Bayan Doğum Uzmanından Bayanlara İleti: Gayretin, Azmin, Sabrın İsmidir Bayanlarımız

Yasmin

New member
Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, ‘Her gün bayanlarımız ile birlikte onların süreçlerinde yanlarındayız’ diyerek Bayanlar Günü’ne özel bildiriler verdi…

Prof. Dr. Öner, “Öncelikle bayanların daha özgür ve hürmetin sonsuz olduğu bir dünyayı herbiçimde en epeyce ben isterim. Zira işimiz bayan sıhhati. Bizler bayan sıhhati manasında elimizden ne gelirse yaparken bayanlarımızın da bu noktada kendilerini ihmal etmemeleri de bizlerin en hayli istediği şey. Bu özel günde evvela onlardan isteğimiz; kendi vücutlarının, ruhlarının farkında olmalarıdır. Bayan annedir. Bayan öğretmendir. Bayan ailedir. Bayan huzurdur. Bayan mutluluktur. özetlemek gerekirse bayanlarımız bizim hayatımızda her şeydir. Bu manada bir doktor olarak, bir bayan doğum uzmanı olarak birinci beklentimiz, tıbbi manada tertipli denetimleri ve jinekolojik muayeneleridir.”

UĞRAŞIN, AZMİN, SABRIN İSMİDİR BAYANLARIMIZ

Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, “Bir de anne olmak için çabalayan, umutla gebelik haberi alacağı günü bekleyen bayanlarımız var. Her gün onlarla beraberyiz. Her gün apayrı öyküler dinliyor, birlikte ağlıyoruz. Ve o gözlerle ne görüyorum biliyor musunuz? Kocaman bir umut. Gayretin, azmin, sabrın ismidir bayanlarımız. İşte benim her gün gözlerinde umudu gördüğüm o umut ile işime daha da sarıldığım, o güçle de birfazlaca çocuk sahibi olmak isteyen anne adaylarıma anne olmalarına vesile olmam da benim en büyük mutluluğumdur” diyor.

KİMSEYİ DİNLEMEYİN

“Bir tüp bebek tabibi olarak, umutla bizlere başvuran tüm anne adaylarıma, bayanlarımıza en büyük tavsiyem şudur ki; evvela o kadar kuvvetlisünüz, o denli hoş mucizelere vesile oluyorsunuz ki, sakın çocuk istemi tedavi sürecinizde dış seslere kulak vermeyin. Dert sizlerin en büyük düşmanı!” diyen Prof. Dr. Gökalp Öner, tedavi sürecindeki anne adaylarına şöyleki seslendi:

GERİLİM TEDAVİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK PÜRÜZ

“Kaygılarınızı, endişelerinizi bir tarafa bırakın. Siz harika varlıklarsınız. Her şeyi yapabilecek güce sahipsiniz. ömrünüzde hiç bir vakit ümitsizliğe yer olmasın. Gerilim, tedavinizin önündeki en büyük manidir. İçinizdeki umudun ışığını hiç söndürmeyin. Kendinizi motive edin. Çabaya devam edin. hiç bir şey için geç kalmadınız. Kendinizde o gücü hissedin. Derin bir nefes alıp yolunuza devam edin korkusuzca. Bayanlar Günü’nüz kutlu olsun kuvvetli, mücadeleci, azimli bayanlar.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı