Büyükşehir işçisine temel ilkyardım eğitimi

Yasmin

New member
İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi çalışanına yönelik “İlk Yardım Eğitimleri” gerçekleştirildi.

BİRİNCİ YARDIM EĞİTİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde kaza, yangın ve muhtemel doğal afet durumlarında birinci müdahaleyi yapabilme kabiliyeti kazandırmak için işçiye yönelik birinci yardım eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi işçisine “İlk Yardım Eğitimleri” verildi.

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM

2022 yılı boyunca devam edecek olan Birinci Yardım Eğitimleri kapsamında birinci yardımın temel kavramları, dikkat edilecek noktalar, kanamalar, faydalanmalar, kırık çıkık ve burkulmalar, bayılma ve koma üzere biroldukça husus işlendi. Eğitimlerle birinci yardım ile ilgili marifet kazanması tıpkı vakitte birinci yardım şuurunun artırılması hedefleniyor.

BİRİNCİ YARDIMIN DEĞERİ

Eğitimde, yaşamsal faaliyetlerin durması halinde uygulanacak birinci yardımın, hem kendimize, hem ailemize, hem etrafımıza, tıpkı vakitte insanlığa olan bir hizmet borcu olduğu vurgulanarak, birinci yardım eğitiminin ehemmiyetinden bahsedildi. Ayrıyeten, birinci yardımın rastgele bir kaza anında sıhhat vazifelilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar yaşamsal işlevlerin sürdürülmesini sağlamak, hasta/yaralının durumunun berbatlaşmasını engellemek ve uygunlaştırmayı kolaylaştırmak üzere hayatı büyük ölçüde etkileyen bir ehemmiyeti bulunduğu vurgulandı. İki gün süren pratik ve teorik eğitimi tamamlayan iştirakçilere eğitim sonunda Birinci Yardımcı Evrakı veriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı