İstek Çalımbay’dan flaş hakem açıklaması: Ya penaltıyı görmedi ya da…

semaver

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 13’üncü haftasında Fenerbahçe alanında Sivasspor’u 1-0 mağlup etti. Müsabakanın akabinde Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, basın toplantısında çabayı kıymetlendirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında tüm riskleri aldıklarını fakat sonuç kısmında başarılı olamadıklarını lisana getiren İstek Çalımbay, “Her şey vardı, durum ve uğraş. Tabi ki Fenerbahçe 10 kişi kaldıktan daha sonra kıymetlendirmemiz gerekiyordu, istediğimiz üzere olmadı. Son paslarda badire yaşadık. Onun haricinde maçın başından sonuna oyunu disiplininden kopmadık fakat bunu neticeyi alamadık. Oyun olarak grubumdan mutluyum. Son dakikalar her türlü riske girdik. Defansımızda 3 kişi bıraktık, orta alanda çoğalttık ve forveti çoğalttık lakin yanlış yaptık 1-2 tane. Doldur boşalt yaptık Fenerbahçe’nin istediği oyundu. Şayet son girdiklerimizden bir adedini falan değerlendirseydik âlâ biçimde ayrılabilirdik. Fenerbahçe’ye bu biçimde yüzde yüz konum vermedik, o istikametten yeterliydik. Lig maçı yapacak bir şey yok. Penaltı olayı farklı bir şey. Üzgünüz en makus birliktelikle ayrılabilirdik. 10 kişi kaldıktan daha sonra muhakkak bir baskı kurduk. Fenerbahçe kontra atağa dayalı oynadı, tüm oyuncularını değiştirdiler. Biz orada son pasları yapamadık. Kaleye kadar geldik, son pasları yapamadık. daha sonra uzun oynamayın diye ikaz ettik, bağırdık. Sahiden yeterli uğraş ettik, durum vermedik bilhassa birinci yarıda. İkinci yarı her türlü riske girdik lakin olmadı” tabirlerini kullandı.

“YA HAKEM GÖREMEDİ YA DA VAR’DAKİ GÖREMEDİ”

Karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek ile ilgili de konuşan Çalımbay, “Hakeme bir şey söylemiyorum. Yalnızca penaltı olaylarının nasıl olduğunu bilmiyorum, bizim de onların da vardı. Hakemlere bir şey söylemek mümkün değil. Maçın başlarında biraz faullerde problem yaşadık. Onun haricinde yok üzere bir şey. Bu maçı yönetmek kolay bir şey değil. Fenerbahçe’de olsun, bizde olsun kazanmaya oynadık. Çok tempolu sert geçen, her türlü ne istiyorsanız olan maç oldu. Bana nazaran düzgün de yönetti. Tahminen penaltılarda bir şey olabilir. Biz izlediğimizde Serdar’ın eline çarpıyor. Ya hakem nazaranmedi ya da VAR’da ki bakılırsamedi. Oyuncuların dediğine göre eline değdiğini penaltı olduğunu söylemiş olduler” diye konuştu.