2022’NİN MODA İKONU AŞİKÂR OLDU!

Musa

New member
“Ben kendimi katiyetle bir ‘moda ikonu’ olarak görmüyorum ancak mutlaka bu sanat formunu seviyorum,” diyen Lenny Kravitz kendisini bir moda ikonu olarak görmese de artık tescilli bir ikon olarak anılacak! Moda bölümünün ve biroldukca markanın hayran olduğu Lenny Kravitz, bu yıl CFDA Moda Ödülleri’nde ‘Moda İkonu’ mükafatını alacak.

Rock müziğinin en sevilen isimlerinden biri olan Lenny Kravitz, 1989’daki ‘Let Love Rule’ isimli birinci albümü ile yükselişe geçmişti. 2000’li senelerda en çok dinlenen sanatkarlardan biri olan Lenny Kravitz, ‘En Düzgün Erkek Rock Vokal Performansı’ mükafatını 1999 ve 2002 yılları içinde arkası arkasına dört sefer kazanarak bu kategoride en çok ödül sahibi olan isim olarak Grammy tarihine geçmişti.

Sadece müzik mesleğiyle değil bununla birlikte tarzı ile anılan Kravitz, moda anlayışı için Jimi Hendrix, Miles Davis, Prince, David Bowie ve Yves Saint Laurent üzere isimlerden ilham aldığını söylemiş oldu. “Biroldukca olağanüstü isim sıralayabilirim fakat birinci ilhamım annemdi,” diyen Kravitz, “Onun harika görünmediği bir an hatırlamıyorum. En güzeliniz olarak görünmenin ne kadar değerli olduğunu gösterdi, hem içten birebir vakitte dıştan. Benim için moda ikonu bu demek” diye ekledi.

Moda dalıyla karşılıklı bir beğeni ortasında olan Kravitz, 90’lı senelerdan beri moda haftalarının en ön sıralarında yer alıyor. Lenny Kravitz, 2020’de Saint Laurent’in yüzü olan kızı Zoe Kravitz’in yanında da yer almıştı. “Moda, sanatsal söz için öteki bir yol. Kendiniz olmaktan diğer kural yok. Yaptığım şey, birinin kendi vücudunda daha fazla inanç duymasını sağlıyorsa yahut ilham veriyorsa, isteyebileceğim diğer bir şey yok. Hepsi içimden geliyor. Yalnızca siz olun,” diyen Kravitz, “Kesinlikle ömrümün bir modülü. Alabildiğim her yerden ilham alıyorum. Bu bir kıyafet ya da fark ettiğim bir bakış olabilir. Bu, rastgele bir günde giydiğim şeyin ötesine geçebilir ve bir tasarım fikrine yahut canlı gösterinin bir ögesine dönüşebilir. Bunun hakkında fazlaca fazla düşünmemeye çalışıyorum zira en güzeli apansız geldiği zaman” diye ekledi.